16 januari 2024 - 14:30 - Economie
In Marokko zijn de prijzen van veel geconsumeerde groenten zoals tomaten, aardappelen en uien deze week aanzienlijk gedaald op de souks en wekelijkse markten. Een opvallende trend, die verschillende oorzaken heeft.
De prijs van tomaten daalde bijvoorbeeld van 15 naar 6 dirham per kilo. Ook de prijs van aardappelen nam af, van 10 dirham naar 4 of zelfs 3 dirham per kilo. Deze prijsdalingen zijn opmerkelijk in een tijd waarin inflatie en kosten van levensonderhoud wereldwijd stijgen.
Lees ook: Inflatie in Al Hoceima stijgt ondanks daling voedselprijzen
Volgens lokale boeren is deze forse prijsdaling het gevolg van het stopzetten van de groente-export naar Mauritanië. Dit besluit volgde op de verhoging van invoerrechten en belastingen door de Mauritaanse autoriteiten, als reactie op de beslissing van Marokkaanse exporteurs om de exportvolumes te verminderen. Dit werd gedaan om de inflatie in te dammen en de koopkracht van Marokkaanse consumenten te ondersteunen.
Lees ook: Ramadan 2024: stijgende prijzen baren Marokkanen zorgen
Naast de prijsdaling is er ook een opvallende toename van de beschikbaarheid van kwaliteitsgroenten in voldoende hoeveelheden in alle Marokkaanse steden.
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven