27 januari 2025 - 16:20 - Marokko
De storm Herminia raast over de Straat van Gibraltar en zorgt voor grote hinder voor het scheepvaartverkeer. Veerdiensten tussen Tarifa en Tanger zijn maandag grotendeels geannuleerd. Ook vanuit Algeciras ondervindt de verbinding met Marokko hinder.
In de haven van Tarifa zijn drie veerboten van Africa Morocco Link, die normaal gesproken om 10.00, 14.00 en 20.00 uur zouden vertrekken, geannuleerd. Of de FRS-veerboten van 17.00 en 21.00 uur kunnen uitvaren, is nog onzeker. Vanuit Algeciras was er sprake van vertraging bij een vroege ochtendafvaart naar Tanger Med. De FRS-veerboot van 09.00 uur is geschrapt.
Lees ook: Marokkaanse vakantiegangers gedwongen Tarifa te verlaten
De overige afvaarten vanuit Algeciras ondervinden vooralsnog geen hinder van de storm. De verbinding met Ceuta functioneert normaal en ook de overige afvaarten naar Tanger Med gaan volgens planning. Reizigers wordt aangeraden de websites van de veerdiensten in de gaten te houden voor actuele informatie over hun overtocht.
Lees ook: Marokkaanse reizigers beleven nachtmerrie-oversteek (video)
De storm Herminia teistert de regio met harde wind en hoge golven. De Spaanse weerdienst heeft code oranje afgegeven voor de Straat van Gibraltar.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs