13 juni 2025 - 09:00 - Wereld
De 28-jarige Frans-Marokkaanse Ariane heeft aangifte gedaan van aanranding en verkrachting tegen haar ex-man. Ze beweert dat ze op haar achttiende verjaardag gedwongen werd te trouwen in Marokko, wat leidde tot een traumatische ervaring. Haar zaak brengt opnieuw de complexe kwestie van toestemming en dwanghuwelijken onder de aandacht.
Drie dagen na de gedwongen huwelijksceremonie had Ariane een niet-consensuele seksuele relatie met haar toenmalige echtgenoot. "Mijn vader had mijn papieren afgenomen. Ik was in een land dat ik niet kende en doodsbang," vertelde Ariane aan Midi Libre. Ze legde uit dat haar vader wilde dat het huwelijk geconsumeerd werd. Na hun terugkeer in Frankrijk slaagde ze erin te scheiden en verliet ze het ouderlijk huis.
Lees ook: Marokkaanse sleept ouders voor de rechter na dwanghuwelijk
Tien jaar na de gebeurtenissen besloot Ariane aangifte te doen. Op advies van haar advocaat wilde ze ook een aanklacht wegens verkrachting indienen. Het politiebureau in het Franse Béziers weigerde dit aanvankelijk, omdat Ariane tijdens de daad geen expliciet "nee" zou hebben gezegd. Na aanhoudend aandringen bij het parket kreeg ze uiteindelijk op 22 mei 2025 gelijk. Haar advocaat benadrukt in een brief dat Ariane geen seksueel verlangen toonde en dat de situatie onmogelijk een vrije en geïnformeerde toestemming kon inhouden.
Lees ook: Meisje (14) gered van dwanghuwelijk in Sefrou
Het parket van Béziers heeft gereageerd dat het "gebrek aan een intentioneel element" de kwalificatie als verkrachting bemoeilijkt, ondanks de erkenning van de impact van de feiten op Ariane. Zelf hoopt Ariane alleen op één ding: "erkend te worden als slachtoffer van een man die me is opgedrongen. Niets meer."
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)
Marokko toont solidariteit: shirts Palestino-club massaal verkocht
Lamine Yamal: "Mijn grootmoeder offerde zich op"
Geheim document onthult Algerijns complot tegen Marokko
Casablanca klaargestoomd voor Koning Mohammed VI
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"
Onschuldig Marokkaans gezin opgeofferd voor rust in Urk
Zwitserland degradeert Marokkaan
Met ’bloed’ besmeurde haatbrief jaagt moskeeën Nederland angst aan