Zoeken

Marokko U17 verliest eerste WK-duel met 0-2 van Japan

3 november 2025 - 18:00 - Sport

Het Marokkaans elftal U17 heeft een foute start gemaakt op het WK in Qatar. De regerend Afrikaans kampioen verloor deze maandag in Doha zijn openingswedstrijd in groep B met 2-0 van Japan.

De ploeg van bondscoach Nabil Baha toonde in de eerste helft wel de intentie om snel de score te openen, maar slaagde er niet in de aanvallende drang om te zetten in doelpunten. Tegen een Japans team dat goed georganiseerd stond, kregen de jonge Leeuwen van de Atlas verschillende kansen. Het ontbrak echter aan precisie en de spelers waren te gehaast in de afronding en de laatste pass. Beide teams gingen de kleedkamers in met een 0-0 stand op het scorebord.

Lees ook: Moncef Zekri: "België negeerde me, nu kies ik voor Marokko"

Na de rust kantelde de wedstrijd. Japan wist in de 57e minuut de score te openen, waardoor de Marokkaanse jeugdploeg meer risico moest nemen in een poging de gelijkmaker te forceren. De Marokkanen dachten even dat ze op adem konden komen toen in de 76e minuut een tweede Japans doelpunt werd afgekeurd. De Italiaanse scheidsrechter annuleerde de treffer na consultatie van de VAR wegens een handsbal.

Lees ook: Marokko begint WK U17 met harde 3-0 nederlaag tegen Brazilië

Ondanks deze waarschuwing slaagden de spelers van Nabil Baha er niet in om de verdediging van Japan te ontwrichten. Het gebrek aan aanvallende effectiviteit en veel balverlies speelden de ploeg parten. Japan bezegelde uiteindelijk de overwinning door in de blessuretijd nog een tweede doelpunt te scoren. Marokko moet zich nu herpakken voor de tweede groepswedstrijd, die aanstaande donderdag 6 november tegen Portugal wordt gespeeld. De groepsfase wordt afgesloten op 9 november tegen Nieuw-Caledonië.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team