26 juni 2022 - 12:00 - Wereld
De Nigeriaanse president Muhammadu Buhari, die op zoek is naar financiering voor het gaspijpleidingproject Marokko-Nigeria, heeft het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie opgeroepen om te investeren in de pijpleiding, die hen zou kunnen helpen de gasvoorzieningscrisis in Europa op te lossen.
In een interview met het Amerikaanse medium Bloomberg, zei Buhari dat het pijpleidingproject van 4000 km een alternatief voor Europa zou kunnen zijn in het licht van de oorlog in Oekraïne.
Lees ook: Europa overweegt financiering gaspijpleiding Nigeria-Marokko
"De landen van het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie zouden eigenlijk moeten investeren in het project van de pijpleiding om Nigeriaans gas - de grootste reserves van Afrika - via Marokko naar Europa te vervoeren," zei hij. Hij voegde eraan toe dat het project op termijn zou bijdragen tot het oplossen van de crisis in de gasvoorziening van Europa.
De Nigeriaanse president wees op de noodzaak van multilaterale samenwerking bij tijdelijke groene projecten en riep op tot een "partnerschap op lange termijn en geen tegenspraak in het groene energiebeleid van het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie".
Lees ook: Marokko breidt gasinfrastructuur uit
In deze context wees Buhari op de vooruitgang die is geboekt bij de aanleg van de gaspijpleiding tussen Nigeria en Marokko. Hij merkte op dat de Nigerian National Petroleum Company (NNPC) en de Economische Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS) een overeenkomst hadden ondertekend om het project uit te voeren.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"