24 oktober 2022 - 08:00 - Marokko
De jonge Franse ondernemer Thomas Clausi zit al 9 maanden vast in Marokko. Hij werd donderdag door de rechtbank van Casablanca veroordeeld tot een celstraf van 18 maanden, vanwege "fraude" en het illegaal gebruik van cryptomunten.
De 21-jarige verdachte uit Moselle verhuisde drie jaar geleden naar Marokko om zijn bedrijf Africa Pay te lanceren. Het moest de eerste neobank in Afrika worden. Hij werd in december 2021 gearresteerd na een klacht van "fraude", ingediend door een in Casablanca wonende Franse vrouw, die hem een Ferrari had verkocht tegen een betaling in bitcoin ter waarde van 400.000 euro. Een andere eiser, een Marokkaan, beschuldigde Clausi van oplichting nadat hij hem een ongedekte cheque op naam van een derde persoon had gegeven, die de Fransman verkreeg in ruil voor bitcoins.
Lees ook: Fransman opgepakt in Agadir
Naast deze klachten werd de Fransman ook vervolgd door de Marokkaanse justitie voor het uitvoeren van een "betaling met een vreemde valuta op Marokkaans grondgebied". Het gebruik van bitcoins en andere cryptocurrency wordt in Marokko namelijk beschouwd als een illegale overdracht van geld. Tijdens de zitting verzekerde de verdachte dat hij hiervan niet op de hoogte was.
Lees ook: Cryptocurrencies in Marokko: van verbod naar regulering
Clausi wacht sinds eind 2021 op zijn proces. Volgens verklaringen van zijn vader werd de zitting 16 keer uitgesteld. Afgelopen donderdag viel het vonnis dan eindelijk. Clausi werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 18 maanden en een boete van 3,4 miljoen euro.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht