13 januari 2024 - 22:00 - Cultuur
De Algerijnse zanger Faudel heeft zich uitgesproken over zijn nauwe banden met Marokko en Koning Mohammed VI. Hij betreurt dat Algerijnse artiesten in eigen land vaak problemen ondervinden vanwege hun liefde voor het koninkrijk.
Dit vertelde de zanger afgelopen dinsdag tijdens de presentatie van zijn nieuwe album "Choukrane" (Arabisch voor ’Dankjewel’), waarvan één nummer opgedragen is aan Koning Mohammed VI. Faudel benadrukte dat het zijn doel niet was om Algerijnen te irriteren met dit nummer, maar eerder om zijn dankbaarheid te uiten jegens Marokko en de Koning voor de warme ontvangst en de vele privileges die hij heeft genoten.
Lees ook: President Algerije: Faudel reageert op controverse
"Ik kwam tien jaar geleden naar Marokko, mijn vrouw is Marokkaanse, mijn kinderen zijn Marokkaans en ik heb de Marokkaanse nationaliteit en identiteitskaart," lichtte hij toe.
Lees ook: Marokkaans geworden zanger Faudel spot met Algerijnse president
Verder verklaarde Faudel dat hij zich niet wil mengen in de politieke geschillen tussen de twee landen en sprak zich uit tegen haatdragende en verdeeldheid zaaiende uitspraken van activisten op sociale media. "Marokko staat bekend om zijn gastvrijheid en integratie van mensen met verschillende nationaliteiten," voegde hij eraan toe.
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses
Hoe actrice Golshifteh Farahani maatjes werd met Leonardo DiCaprio in Marokko