28 oktober 2022 - 14:00 - Cultuur
De Marokkaanse artiesten die een klacht hebben ingediend tegen de Marokkaanse rapper Taha Fahssi, beter bekend als ElGrandeToto, hebben die woensdagochtend weer ingetrokken. Het parket van de strafrechtbank van Ain Sebaa besloot daarop om de zanger in vrijheid te vervolgen, met een financiële garantie van 20.000 dirham.
Componist en zanger Abdewahab Doukkali, componist en zanger Abdelati Amanna, artiest-componist en dirigent Moulay Ahmed Alaoui en componist Abdellah Issami, besloten alle vier hun klachten tegen ElGrandeToto in te trekken. Eerder beschuldigden ze de rapper via sociale media van laster en beledigingen. De Marokkaans-Belgische journalist, Mohamed Tijjini, trok zijn klacht niet in, bericht Hespress.
Lees ook: ElGrandeToto in voorlopige hechtenis
Het bevoegde parket heeft derhalve nota genomen van de intrekking van de klachten van de drie bovengenoemde Marokkaanse kunstenaars, na Taha Fahssi in hechtenis te hebben genomen voor de afronding van het vooronderzoek en het onderzoek van de andere klachten tegen hem.
Lees ook: Gevaarlijke drug "Lboufa" dringt Marokkaanse scholen binnen
ElGrandeToto is woensdag voorgeleid aan de procureur des Konings bij de rechtbank van eerste aanleg in Ain Sebaa. Volgens bronnen van Hespress heeft Toto opnieuw een officiële verontschuldiging aangeboden aan iedereen die verontwaardigd was over zijn uitspraken en benadrukte dat het niet zijn bedoeling was iemand te beledigen. De rechtbank stelt de komende dagen een datum vast voor een nieuwe zitting.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set
Marokkaanse actrice Naïma Bouhmala overleden