10 juni 2023 - 09:00 - Economie
De visserijovereenkomst tussen de Europese Unie en Marokko, die betrekking heeft op Europese vaartuigen waaronder 92 Spaanse, loopt af op 17 juli. Een verlenging van de overeenkomst is niet zeker.
Volgens informatie van de Europese Commissie zijn er momenteel geen plannen om opnieuw over de overeenkomst te onderhandelen. De Commissie wacht op de uitspraak van het Europese Hof, die pas tegen het einde van het jaar wordt verwacht.
Lees ook: Europa zoekt alternatief voor visserijovereenkomst met Marokko
De EU-vloot hervatte haar activiteiten in de Marokkaanse wateren na de inwerkingtreding van de overeenkomst op 18 juli 2019. Europese vissers mochten toen al ruim een jaar niet meer in Marokkaanse wateren vissen. Maar in 2021 verklaarde het Europese Hof het besluit van de Raad tot goedkeuring van de visserijovereenkomst en het bijbehorende protocol, nietig. Europese vissers kregen toen toestemming om hun activiteiten voort te zetten in afwachting van de uitspraak over de beroepen die de Europese Raad en de Europese Commissie tegen het besluit van het Hof hadden ingesteld, meldt Europa Press.
Lees ook: Marokko en EU evalueren visserijovereenkomst
"De overeenkomst loopt deze zomer af. Er worden voortdurend technische bijeenkomsten gehouden. Wanneer het tijd is om het dossier te openen, zullen we zien wat er gebeurt, maar we bereiden ons voor op elk scenario", verklaarde Mohamed Sadiki, de Marokkaanse minister van Landbouw en Visserij, in april.
Toeriste door agressieve aap aangevallen in Marokko
Marokko: nieuwe snelweg voor snellere verbinding noord-centrum
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen eisen strengere inreisvoorwaarden voor Algerijnen
Nep rechters gearresteerd in Nador
Turkse staalexport naar Marokko explodeert
Akkoord bereikt: Russische vissers mogen in Marokko komen werken
Nador West Med: 1,2 miljard dirham voor economische zone
Nieuwe gasvondst in noordoosten Marokko?
Marokko toch geen goudmijn voor investeerders
Marokko verdubbelt invoer uit Rusland
Wisselkoers Marokkaanse dirham beïnvloed door euro en dollar
Europa beschermt auto-industrie tegen Marokko
Marokko onderzoekt dumping uit Egypte en Emiraten