14 juni 2024 - 22:20 - Marokko
Experts waarschuwen voor de gevaren van "groen vlees" tijdens Eid ul-Adha in Marokko. Door de hoge temperaturen en de snelle bederf van vlees, is er een risico op besmettingen. Consumenten worden opgeroepen om waakzaam te zijn en enkel vlees van betrouwbare bronnen te kopen.
De hoge temperaturen tijdens Eid ul-Adha vormen een gevaar voor de kwaliteit van het offerdier. Vlees kan snel bederven en een groene kleur krijgen, wat wijst op contaminatie door bacteriën en parasieten. De consumptie van dergelijk vlees kan leiden tot gezondheidsproblemen.
Lees ook: Eid ul-Adha goed voor 41% jaarlijkse roodvleesconsumptie in Marokko
Lotfi Zeghari, universiteitsprofessor gespecialiseerd in voeding en sportwetenschappen, adviseert in een gesprek met Al Jarida 24 om het dier vroeg in de ochtend te slachten, wanneer de temperaturen nog laag zijn. Het vlees moet vervolgens koel bewaard worden om bacteriegroei te voorkomen. Koop enkel vlees van betrouwbare en erkende bronnen die voldoen aan de normen van de Marokkaanse voedsel- en warenautoriteit (ONSSA).
Abdeslam Ouaddou zwaargewond na verkeersongeval
Tanger krijgt "juweel" van het Afrikaans voetbal
Marokko begonnen met bouw ’s werelds grootste stadion
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Tanger krijgt "juweel" van het Afrikaans voetbal
Marokko begonnen met bouw ’s werelds grootste stadion
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech
Video leeg ziekenhuis M’diq leidt tot woede en rechtszaak