10 maart 2023 - 22:00 - Economie
De Marokkaanse regering heeft aangekondigd dat het runderen zal importeren ter voorbereiding van de viering van Eid ul-Adha. De leveranciers zullen moeten voldoen aan de normen van veiligheid en hygiëne.
Tijdens de persconferentie na de ministerraad heeft de woordvoerder van de regering bekendgemaakt dat vleesimporteurs in Marokko vrij zijn om hun leveringsbronnen te kiezen in voorbereiding op Eid ul-Adha. Maar het is "van cruciaal belang voor de volksgezondheid dat dit gebeurt volgens de vereiste regels", aldus Mustapha Baitas. Volgens de woordvoerder werkt de regering al enige tijd "om de invoeroperatie te vereenvoudigen en in goede banen te leiden", meldt Le Matin.
Lees ook: Marokkanen eten minder vlees
De klimaatverandering is een van de redenen die deze beslissing rechtvaardigen. Tijdens zijn interventie benadrukte de minister dat sinds 3 februari, datum waarop de opschorting van de btw op de invoer van runderen van kracht werd, Marokko slechts 3890 runderen heeft ingevoerd. Hij waarschuwde voor geruchten over de beslissing en benadrukte dat de maatregel bedoeld is om de stijgende prijzen van rood vlees te bestrijden.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?