14 december 2020 - 10:20 - Marokko
In een Facebook-post prees de Egyptische president Abdel Fattah Al-Sisi de overeenkomst tussen Marokko en Israël om hun betrekkingen te normaliseren. Volgens het staatshoofd is dit het begin van een mooie periode met stabiliteit en regionale samenwerking.
De overeenkomst om de betrekkingen tussen Marokko en Israël te normaliseren wordt toegejuicht door de Egyptische president. Hij feliciteert Koning Mohammed VI met deze stap in de richting van meer vrede. Abdel Fattah Al-Sisi vindt dit initiatief zeer belangrijk omdat "het zorgt voor meer stabiliteit en regionale samenwerking", meldt aa.com.
In een bericht van het kabinet van Koning Mohammed VI werd aangekondigd dat het initiatief "op geen enkele manier afbreuk zal doen aan de permanente en voortdurende inzet van Marokko om de rechtvaardige Palestijnse zaak te verdedigen, en aan zijn engagement op de weg naar een duurzame vrede en rechtvaardigheid in het Midden-Oosten".
Na de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Soedan stapt nu ook Marokko mee in de vredesplannen voor het Midden-Oosten. De drie landen kondigden op 23 oktober de goedkeuring van normalisatie aan en wachten op de verkiezing van een nieuwe regering voor het sluiten van een akkoord. De vier bovengenoemde landen sluiten zich aan bij Jordanië en Egypte, die respectievelijk in 1994 en 1979 vredesakkoorden met Israël hebben ondertekend.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor