16 december 2022 , 23:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
De Duitse privé nieuwszender Welt heeft zijn excuses aangeboden voor de lasterlijke verslaggeving over Marokkaanse spelers.
De media beschuldigde de Marokkaanse spelers Ilias Chair, Zakaria Aboukhlal en Abdelhamid Sabiri ervan banden te hebben met de terreurgroep Daesh. Op een afbeelding die viraal is gegaan op sociale media, zijn de drie Marokkaanse spelers te zien die de overwinning van Marokko vieren met hun vingers omhoog.
Lees ook: Duitse krant beschuldigt Marokkaans team van antisemitisme
Dit gebaar werd door de televisie geïnterpreteerd als het handelsmerk van Daesh. In hun verslaggeving wees de televisiezender er ook op dat het symbool door verschillende protagonisten, op meerdere terreinen en in uiteenlopende omstandigheden wordt uitgevoerd.
Lees ook: Pro-Israëlische groep dient klacht in bij FIFA over Marokkaanse spelers
"Wij verontschuldigen ons oprecht voor deze fout. Wij erkennen dat Daesh zich dit symbool heeft toegeëigend. Het spreekt vanzelf dat het niet onze bedoeling was de religieuze gevoelens van de betrokkenen bij het verhaal te kwetsen", aldus de zender.
Saïdia wil af van winterslaap, rekent op Marokkaanse diaspora
Marokko ontdekt nepconsulaat na grootschalige visafraude
Tanger rekent af met Marokkaans-Spaanse drugsbaron ’Rebrab’
PSG zet vol in op Ayyoub Bouaddi, nieuwe Atlas Leeuw centraal in €50 miljoen-strijd
Marokkaanse dirham onder druk door dure euro
Geen les door aanhoudend noodweer in Noord-Marokko
PSG zet vol in op Ayyoub Bouaddi, nieuwe Atlas Leeuw centraal in €50 miljoen-strijd
Spanje krabbelt terug over locatie finale WK 2030
Yassir Zabiri, van WK-topscorer naar Europese miljoenenmarkt
Ongelooflijke ironie van de CAF: eerst sancties tegen Marokko, pas daarna de regels hervormen!
"Verraad!": oud-voorzitter CAF-tuchtcommissie hekelt sancties Afrika Cup-finale
WK-ruzie barst los: Marokko haalt fel uit naar Spanje
Bilal Ould-Chikh wil weg uit Marokko
Ultras Ittihad Tanger boycotten nieuw stadion