16 december 2022 - 23:00 - Sport
De Duitse privé nieuwszender Welt heeft zijn excuses aangeboden voor de lasterlijke verslaggeving over Marokkaanse spelers.
De media beschuldigde de Marokkaanse spelers Ilias Chair, Zakaria Aboukhlal en Abdelhamid Sabiri ervan banden te hebben met de terreurgroep Daesh. Op een afbeelding die viraal is gegaan op sociale media, zijn de drie Marokkaanse spelers te zien die de overwinning van Marokko vieren met hun vingers omhoog.
Lees ook: Duitse krant beschuldigt Marokkaans team van antisemitisme
Dit gebaar werd door de televisie geïnterpreteerd als het handelsmerk van Daesh. In hun verslaggeving wees de televisiezender er ook op dat het symbool door verschillende protagonisten, op meerdere terreinen en in uiteenlopende omstandigheden wordt uitgevoerd.
Lees ook: Pro-Israëlische groep dient klacht in bij FIFA over Marokkaanse spelers
"Wij verontschuldigen ons oprecht voor deze fout. Wij erkennen dat Daesh zich dit symbool heeft toegeëigend. Het spreekt vanzelf dat het niet onze bedoeling was de religieuze gevoelens van de betrokkenen bij het verhaal te kwetsen", aldus de zender.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten