22 december 2023 - 20:30 - Wereld
Dubaï, bekend als een toevluchtsoord voor drugshandelaren, waaronder Franse en Belgische Marokkanen, is nu het doelwit van een nieuwe Franse strategie om criminelen op te sporen in de Verenigde Arabische Emiraten.
De Franse minister van Justitie heeft een nieuwe aanpak geïntroduceerd in de strijd tegen drugshandel, waaronder de vestiging van twee verbindingsrechters in Dubaï en in de Caraïben. Dit initiatief is bedoeld om drugsorganisaties beter te kunnen traceren, meldt CNews. Het idee is om de opdrachtgevers en de leiders van deze organisaties te gaan zoeken waar ze vermoedelijk verblijven, verklaarde de aanklager van Marseille tijdens een persconferentie over de balans van 2023 inzake drugsmoorden en drugscriminaliteit.
Lees ook: Zoon Ridouan Taghi in Dubai gearresteerd, Nederland eist hem op
De aanstelling van de twee magistraten in Dubaï en Sainte-Lucie is op handen, aldus Nicolas Bessone, hoewel er geen specifieke datum is gegeven. "We rekenen op internationale samenwerking om de daders te vinden, waar ze ook zijn", benadrukte hij, verwijzend naar de vaak internationale aard van de drugshandel. Frankrijk ziet zich genoodzaakt zijn strategie te wijzigen vanwege de moeilijkheden bij het uitleveren van in Dubaï aangehouden drugshandelaren en de vrijlating door de Emirati justitie van sommigen van hen. Tot nu toe zijn alleen Hakim Berrebouh en Moufide Bouchibi aan Frankrijk uitgeleverd.
Lees ook: Van België tot Dubai: het luxe leven van Belgisch Marokkaanse drugsbazen
Net als Frankrijk heeft ook België te maken met vergelijkbare uitdagingen. Een rechtbank in Dubaï wees drie verzoeken om uitlevering van de Belgisch-Marokkaanse Nordin El Hajjioui, ook bekend als "Dikke Nordin", naar België af.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen