Zoeken

Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie

17 september 2025 - 20:20 - Marokko

©

De Marokkaanse mensenrechtenactiviste en blogster Saida El Alami is op 16 september 2025 opnieuw veroordeeld door de rechtbank van eerste aanleg van Aïn Sebaâ in Casablanca. De uitspraak volgt op haar arrestatie op 1 juli van dit jaar. Twee dagen later, op 3 juli, beval de openbare aanklager haar hechtenis en vervolging.

Het gerechtshof heeft haar veroordeeld tot drie jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 20.000 dirham. De aanklachten omvatten onder meer "belediging van een georganiseerd orgaan, belediging van de rechterlijke macht en het verspreiden van valse beschuldigingen".

Lees ook: Marokkaanse activiste Saida Al-Alami tot twee jaar cel veroordeeld

Deze nieuwe veroordeling komt iets meer dan een jaar nadat Saida El Alami op 29 juli 2024 gratie kreeg van Koning Mohammed VI. Destijds was ze ook al veroordeeld voor soortgelijke feiten. Haar eerdere zaak betrof eveneens aanklachten van belediging en het verspreiden van valse informatie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team