23 maart 2020 - 20:20 - Economie
De Marokkaanse autoriteiten geloven dat chloroquine de oplossing is om coronaviruspatiënten te genezen. Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid heeft daarom besloten om de hele voorraad Nivaquine en Plaquenil van de fabrieken van Sanofi in Casablanca te kopen.
RFI bericht dat Sanofi Marokko de bestelling van de Marokkaanse autoriteiten heeft bevestigd en heeft laten weten dat het ministerie al een tweede bestelling heeft geplaatst.
De medicijnen die chloroquine bevatten en gewoonlijk gebruikt worden voor het behandelen van malaria en andere infectieziekten, waren volgens het medium oorspronkelijk bestemd voor sub-Sahara Afrika. Sanofi ontkent dat echter en stelt dat de productie in Marokko exclusief bestemd is voor de lokale markt en niet mag worden geëxporteerd.
Premier Saadeddine El Othmani liet afgelopen woensdag via een bericht op Twitter ook weten dat het medicijn Plaquenil doeltreffend was om coronavirusinfecties te behandelen. Franse laboratoria bevestigden dat. In apotheken in Frankrijk is intussen geen Plaquenil meer te vinden.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje