5 april 2020 - 16:00 - Marokko
Mustapha Ennaji, viroloog en directeur van het virologielaboratorium aan de Hassan II Universiteit in Casablanca, stelt dat, in tegenstelling tot de berichten in de media, het sterftecijfer als gevolg van de coronavirus epidemie in Marokko, niet alarmerend is.
"Men moet niet vergeten dat het eerste geval pas op 2 maart in Marokko werd vastgesteld. We tellen de gevallen dus nog maar sinds dertig dagen en hebben tot nu 791 besmettingen vastgesteld voor 48 overlijdens. Vergeleken met andere landen is dit cijfer echt niet zo hoog.", aldus de expert.
Voor de viroloog is de situatie voorlopig niet zorgwekkend, vooral wanneer men weet dat er geen behandeling bestaat.
"De behandeling met chloroquine en hydrochloroquine is een behandeling tegen malaria die zijn doeltreffendheid heeft aangetoond tegen het covid-19. Maar het is geen behandeling die specifiek werd ontwikkeld voor het covid-19. Het is momenteel de enige behandeling die efficiënt is tegen de ziekte en patiënten kunnen er dus gebruik van maken in Marokko.", vervolgde Ennaji.
Volgens de viroloog deed het ministerie van Gezondheid er juist aan om de hele voorraad van Sanofi te kopen. Dankzij deze maatregel is het medicijn in alle ziekenhuis in Marokko beschikbaar.
Lees meer
Ondanks de controverse die er bestaat over de effectiviteit van het medicijn Chloroquine in de strijd tegen het coronavirus, heeft Marokko besloten om door te gaan met het...
Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid heeft besloten om mensen die besmet zijn met het coronavirus, systematisch met chloroquine te behandelen.
De coronavirus pandemie is al een week in een dalende trend in Marokko. Positief is dat het sterftecijfer in de afgelopen dagen naar 4 procent is gedaald.
De coronavirus epidemie blijft groeien in Marokko. 253 nieuwe coronabesmettingen werden in de afgelopen 24 uur vastgesteld in het koninkrijk.
In de afgelopen 24 uur is het aantal coronavirus besmettingen in Marokko met 28 gestegen. Dat bericht het ministerie van Gezondheid.
In Marokko tonen de cijfers over de coronacrisis nog altijd een stijgende lijn. Het koninkrijk verwacht begin deze maand de piek van de epidemie.
Een Marokkaan uit Frankrijk is op zaterdag 4 april in het Hassan II ziekenhuis in Agadir overleden aan de gevolgen van het coronavirus.
In Marokko herstelden 2179 mensen van het coronavirus sinds het begin van de epidemie op 2 maart dit jaar. Dat is 38,58 procent van alle bevestigde gevallen.
Marokko heeft van dinsdag op woensdag 150 nieuwe coronavirus besmettingen vastgesteld. Het aantal coronapatiënten in het land stijgt daarmee naar 1988.
Mohamed Lyoubi, directeur epidemiologie bij het Marokkaanse ministerie van Gezondheid, verklaarde zondag dat de snelle toename van het aantal coronapatiënten in Marokko in de...