30 mei 2018 - 10:40 - Marokko
Fatiha El Kamouri, consul van Marokko in Bilbao, bezocht maandag de kinderen van het Marokkaans koppel dat bij een ontploffing in Tui omkwam.
De diplomate sprak met de burgemeester van Tui over de repatriëring van de lichamen van de slachtoffers en de toekomst van de kinderen van het koppel die nog steeds in het ziekenhuis liggen. Over de repatriëring kreeg ze weinig informatie omdat de politie de zaak nog onderzoekt.
El Kamouri vroeg ook informatie over de Marokkaanse gemeenschap in de stad volgens Europa Press. De burgemeester beloofde haar alle gevraagde informatie in de komende dagen toe te sture,.
Het koppel was vorige week omgekomen bij de ontploffing van een illegale voorraadplaats voor vuurwerk naast hun huis. Bij de ontploffing raakten ook meerdere mensen gewond, waaronder de kinderen van het koppel. Een dag na de explosie kondigde de politie de arrestatie van een verdachte aan.
Lees meer
De lichamen van het Marokkaans koppel dat een tweetal weken geleden bij de ontploffing van een illegale opslagplaats voor vuurwerk in het noorden van Spanje omkwam, werden naar...
Een Marokkaans koppel is woensdag omgekomen bij de ontploffing van een illegale opslagplaats voor vuurwerk in het Spaanse Tui.
In het Marokkaanse Taounate zijn acht leden van eenzelfde familie gewond geraakt door de ontploffing van een gasfles.
Twee mensen zijn woensdag gewond geraakt bij de ontploffing van een boiler in de Ain Sebaa 1 gevangenis van Oukacha in Casablanca.
De Marokkaanse politie heeft de arrestatie aangekondigd van een verdachte na de dood van een jongeman bij de ontploffing van vuurwerk op woensdag in Casablanca.
In de nacht van maandag op dinsdag is een meisje in Ouezzane omgekomen na een gasontploffing. Vier mensen raakte ernstig gewond.
Bij de instorting van een lemen huis in Douar Taourirt bij Ourika in de regio van Marrakech, zijn maandag drie meisjes omgekomen.
Vier kinderen die aan het spelen waren in het Marokkaanse Tinghir, zijn zwaargewond geraakt bij de ontploffing van een fles verdunningsproduct.
Twee tieners zijn maandag in Tanger omgekomen als gevolg van een brand veroorzaakt door een defecte telefoonlader.
Ghazal is deze nacht teruggevonden en aan haar ouders teruggegeven. Het 4-jarig meisje werd al een tiental dagen vermist.