18 februari 2021 - 22:00 - Wereld
Een gevaarlijke Colombiaanse crimineel en lid van het Colombiaans Nationaal Bevrijdingsleger (ELN), die foutief was vrijgelaten op 3 februari, is in het Spaanse Alicante gearresteerd toen hij samen met zijn vriendin naar Marokko wilde vertrekken.
Zarco, zoals de man wordt genoemd, is volgens de Spaanse politie één van de meest gezochte criminelen van de ELN wereldwijd. Hij was door een administratieve fout op 3 februari vrijgekomen en werd sindsdien actief gezocht door Interpol.
De verdachte zou betrokken zijn bij meerdere zaken die momenteel door de Colombiaanse justitie worden behandeld. Hij werd in zijn woning in Alicante aangehouden toen hij op het punt stond om met zijn vriendin naar Marokko te vluchten.
Het Colombiaanse ministerie van Buitenlandse zaken werd op de hoogte gebracht van Zarco’s arrestatie. Een uitleveringsprocedure werd gestart. Interpol heeft aan Spanje gevraagd om de verdachte binnen de twee weken aan Colombia uit te leveren.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit