4 april 2020 - 15:40 - Wereld
De burgemeester van Popayán in Colombia werd positief getest op het coronavirus. Hij wordt er nu door de Colombiaanse justitie van beschuldigd te hebben gelogen over zijn verplaatsingen in Europa en in Marokko.
Het parket generaal in Colombia heeft besloten om Juan Carlos López te vervolgen voor het verbergen van informatie over zijn verplaatsingen.
López hield zijn reis in Europa en Marokko geheim tijdens zijn deelname, op 14 maart dit jaar, aan een vergadering met de Colombiaanse president Iván Duque in het Casa de Narino.
Voor de vergadering moest de burgemeester een formulier invullen waarin hij onder meer zijn recente reizen in het buitenland moest vermelden. Door dat niet te doen pleegde López een overtreding van de sanitaire veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus.
Op zijn sociale media accounts had López echter over zijn bezoek aan Europa en Marokko gesproken. Hij ontmoette onder meer de Colombiaanse ambassadeur in Madrid, María del Pilar Gómez, op 28 februari.
Voor deze feiten riskeert de bewindsman van 64 tot 144 maanden gevangenisstraf en een schorsing van 80 tot 180 maanden.
Marokko verliest icoon, acteur Mohamed Choubi overleden
Marokko trekt 17 miljard dirham uit voor betere salarissen
Vader Nasser Zefzafi zwaar ziek
Ilias Akhomach in tranen op begrafenis in Tetouan (video)
Marokko’s geheime wapen: 30% korting voor investeerders
Jasmine Demraoui, leeuwin van Afrika!
Canada verhindert terugkeer Marokkaanse kinderen naar Marokko
Nieuwe beschuldigingen van Algerije aan het adres van Marokko
Moslimhaat normaliseert op Harvard
Irak nodigt Koning Mohammed VI uit
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld