Buitenlands koppel met 2 kilo cocaïne in maag gearresteerd in Casablanca
Een jong Braziliaans koppel is op de Mohammed V luchthaven in Casablanca betrapt met 2,1 kilo cocaïne in hun maag.
- Marokko
In een nieuw rapport van het VN bureau voor drugs en criminaliteit worden zorgwekkende cijfers vermeld over cocaïnegebruik in Marokkaanse middelbare scholen.
Het gaat hier om jongeren tussen 15 en 17 jaar waarvan 1,2% verslaafd zijn aan cocaïne. Volgens Al Massae zijn 0,1% jongens en 0,2% meisjes in die leeftijdscategorie afhankelijk van "crack", een basisvorm van cocaïne.
Meer dan 39% Marokkaanse jongeren hebben bevestigd cocaïne te hebben geprobeerd en 35% zouden het zelfs meerdere keren hebben gebruikt. Deze vaststelling zou wijzen op een verhoogd risico van drugsverslaving onder jongeren.
Het beleid van Marokko in de strijd tegen de drugssmokkel heeft voor 86% mislukte pogingen van drugsinvoer gezorgd in 2017. De drug wordt voornamelijk ingevoerd via maritieme wegen. Een groot deel van deze drug zou uit Oost-Europese landen komen, maar ook uit Azië.
Lees meer
Een jong Braziliaans koppel is op de Mohammed V luchthaven in Casablanca betrapt met 2,1 kilo cocaïne in hun maag.
Op het strand van Sidi Rahal in de provincie Berrechid werd afgelopen zondag maar liefst 3 ton cocaïne ontdekt.
De Hoge Planning Commissie stelt in het rapport over onderwijs, opleiding en wetenschappelijk onderzoek voor het jaar 2018 vast dat een derde van de Marokkaanse bevolking...
Meerdere leden van de Koninklijke gendarmerie en officieren van het leger worden van betrokkenheid bij een internationale cocaïnesmokkel verdacht.
De politie en de koninklijke gendarmerie hebben dinsdag een drugsorganisatie in Nador opgerold die valse cocaïne in de stad verkocht.