2 juli 2019 - 20:30 - Marokko
In een nieuw rapport van het VN bureau voor drugs en criminaliteit worden zorgwekkende cijfers vermeld over cocaïnegebruik in Marokkaanse middelbare scholen.
Het gaat hier om jongeren tussen 15 en 17 jaar waarvan 1,2% verslaafd zijn aan cocaïne. Volgens Al Massae zijn 0,1% jongens en 0,2% meisjes in die leeftijdscategorie afhankelijk van "crack", een basisvorm van cocaïne.
Meer dan 39% Marokkaanse jongeren hebben bevestigd cocaïne te hebben geprobeerd en 35% zouden het zelfs meerdere keren hebben gebruikt. Deze vaststelling zou wijzen op een verhoogd risico van drugsverslaving onder jongeren.
Het beleid van Marokko in de strijd tegen de drugssmokkel heeft voor 86% mislukte pogingen van drugsinvoer gezorgd in 2017. De drug wordt voornamelijk ingevoerd via maritieme wegen. Een groot deel van deze drug zou uit Oost-Europese landen komen, maar ook uit Azië.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd