20 februari 2022 - 11:40 - Economie
De Chinese groep Citic Dicastal heeft de bouw aangekondigd van een derde fabriek in Marokko, die zich zal specialiseren in het giet- en machinaal bewerken van aluminium onderdelen voor chassis.
Het project "Dika Morroco Castings - DMC", waarmee een totale investering van 1,8 miljard dirham is gemoeid, zal worden gebouwd in de Free Atlantic Zone in Kenitra en voorziet in een fabricagecapaciteit van 10 miljoen eenheden.
Lees ook: Autoindustrie: Chinese Citic Dicastal vestigt zich in Marokko
De fabriek van 20.000 m² komt op een terrein van 12 hectare en zal binnen zes maanden de eerste Marokkaanse vestiging voor de fabricage van gegoten aluminiumonderdelen voor aandrijvingen en chassis herbergen. Er zullen 766 rechtstreekse arbeidsplaatsen voor geschoolde werknemers worden gecreëerd.
Het nieuwe industriële complex wordt volgens de groep ultramodern en in overeenstemming met het concept van duurzame ontwikkeling gebouwd. Het zal worden aangedreven met groene stroom afkomstig van hernieuwbare energiebronnen waarover Marokko beschikt.
Lees ook: Chinese wapenfabrikant vestigt zich in Marokko
Citic Dicastal Group nam zijn twee eerste fabrieken voor de fabricage van aluminium wielen in Marokko, op 26 juni 2019 en 20 december 2020 in gebruik. Dankzij het project, waarin 3,5 miljard dirham werd geïnvesteerd, werden 1200 banen gecreëerd. De fabrieken hebben samen een jaarlijkse fabricagecapaciteit van 6 miljoen velgen.
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden