Marokko: aantal Chinese toeristen stijgt met 137%
Tussen januari en november vorig jaar steeg het aantal toeristen die Marokko bezochten met 10%. Dat bericht het ministerie van Toerisme.
30 december 2017 - 17:30 - Economie
Hakim Benchamach, voorzitter van het Marokkaans parlement, vertelde aan Le360 dat China van Marokko een industrieel platform voor de export naar Europa en Afrika wil maken.
Een delegatie van Marokkaanse Kamerleden en van de ondernemingsverbod CGEM bezocht vorige week China om dit nieuw project te bespreken.
China heeft intussen al een speciale fonds opgericht om Chinese bedrijven die handel willen voeren met Marokko te helpen.
Lees meer
Tussen januari en november vorig jaar steeg het aantal toeristen die Marokko bezochten met 10%. Dat bericht het ministerie van Toerisme.
Marokko kocht in 2016 voor 244 miljoen dollar aan wapens aan de Verenigde Staten. Het koninkrijk is daarmee één van de beste klanten van de Amerikaanse wapenindustrie in Afrika.
De Marokkaanse autoriteiten onderhandelen momenteel met Airbnb om een belasting in te voeren op overnachtingen die via de huizenverhuursite in het koninkrijk worden geboekt.
Koning Mohammed VI heeft vrijdag de bouw gelanceerd van een nieuwe industrieel complex in het zuid-Marokkaanse Laayoune.
Citic Dicastal gaat een industrieel complex in Marokko openen. De Chinese autotoeleverancier belooft 1200 banen in het koninkrijk.