12 januari 2018 - 12:00 - Economie
Tussen januari en november vorig jaar steeg het aantal toeristen die Marokko bezochten met 10%. Dat bericht het ministerie van Toerisme.
In dezelfde periode steeg het aantal toeristen uit China met 137%, uit Japan met 39%, uit Zuid-Korea met 28%, uit de Verenigde Staten met 30% en uit Brazilië met 57%. Ook het aantal toeristen uit vaste markten steeg in het afgelopen jaar. Zo kwamen 15% meer toeristen uit Duitsland, 9% meer uit Nederland en Italië en 8% meer uit Spanje.
Het aantal overnachtingen steeg eveneens met 15 procent tot eind november. Meer in detail steeg het aantal overnachtingen voor buitenlandse toeristen met 18% en voor binnenlandse toeristen met 8%.
Vooral Fez en Tanger deden het in die periode goed met respectievelijk 39% en 26% meer overnachtingen. In de eerste elf maanden van 2017 bracht de sector tevens 64,4 miljard dirham op, 6,6% meer dan een jaar eerder.
Lees meer
Bijna 5,4 miljoen in het buitenland gevestigde Marokkanen bezochten in de loop van vorig jaar Marokko. Dat is bijna de helft van het totaal aantal toeristen die het koninkrijk...
De Marokkaanse toerismesector blijft groeien met een 9% toename van het aantal overnachtingen in geclassificeerde overnachtingsgelegenheden tot eind oktober 2018.
In de loop van vorig jaar bezochten ruim 12.000 Chinese toeristen de stad Tanger in het noorden van Marokko.
Tanger trekt opnieuw buitenlandse toeristen aan. In de stad werd voornamelijk een sterk stijging van het aantal Chinese bezoekers waargenomen.
In de loop van 2017 bezochten ruim 100.000 Chinese toeristen Marokko. Dat is 240% meer dan in 2016 volgens minister Mohamed Sajid van Toerisme.
De provinciale delegatie voor Toerisme heeft nieuwe cijfers vrijgegeven over het aantal toeristische overnachtingen in 2017 in Tetouan, Chefchaouen, Larache, Mdiq en Fnideq.
Het aantal 4G-internet abonnees steeg fors in het afgelopen jaar in Marokko. Dat meldt het Marokkaans staatsagentschap voor telecommunicatie ANRT in een nota deze week.
Agadir is opnieuw in trek bij toeristen. In de eerste zes maanden van het jaar stegen de toeristische aankomsten met 13% in de Marokkaanse stad.
In de loop van vorig jaar bezochten 62 miljoen toeristen Afrika. Marokko is de eerste bestemming op het continent met 11 miljoen toeristen.
De toeristische sector in Marokko heeft in het eerste kwartaal van het jaar een sterke stijging gekend. Dat bericht het Marokkaanse ministerie van Toerisme.