14 mei 2024 - 07:00 - Economie
De stad Casablanca overweegt om de tarieven voor het openbaar vervoer te verhogen. Zowel de tram- als bustickets zouden duurder worden.
De gemeente Casablanca wil de prijs van een standaard tramticket met één dirham verhogen, van 8 naar 9 dirham per rit. Het ticket voor twee ritten gaat van 14 naar 16 dirham. Voor andere vervoersbewijzen worden tariefverhogingen van 0,5 tot 2 dirham voorgesteld.
Lees ook: Tram wordt duurder in Casablanca
Naast de tariefverhogingen wil de stad ook de boetes verhogen voor zwartrijders en overtreders. Zo wordt de boete voor het kopen van een tramticket buiten de officiële verkooppunten verhoogd. Ook passagiers die spugen of hun voeten op de stoelen leggen, riskeren een boete van 300 dirham. De huidige boete bedraagt 50 dirham.
Als de boete niet binnen 24 uur wordt betaald, wordt het bedrag verhoogd naar 500 dirham. Bovendien komt er een boete van 50 dirham per dag bij als de boete na zeven dagen nog niet is betaald. Passagiers die zich op andere manieren misdragen, zoals te veel lawaai maken of de alarminstallatie misbruiken, riskeren dezelfde boetes.
Lees ook: Casablanca krijgt eindelijk regionale treinen
De voorgestelde tarief- en boeteverhogingen worden deze week besproken in de commissie Begroting, Financiële Zaken en Programmering van de gemeente.
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven