Zoeken

Branden in Algerije: ophef om cartoon gericht op Marokko

- Marokko

Geschreven door Laila A.

In het noorden van Algerije woeden al dagen dodelijke branden. Een cartoon van Mediapart over de actuele situatie in het buurland, die als antisemitisch wordt beschouwd en op Marokko gericht is, zorgt voor controverse.

"Nieuwe lay-out of niet, we blijven het ergste vinden bij Mediapart. Zoals die stinkende cartoon die gisteren werd gepost en vanmorgen onder onze aandacht werd gebracht", tweette Conspiracy Watch, platform van het Observatorium voor Samenzweringstheorieën, op zondag.

Lees ook: Koning Mohammed VI spreekt Tebboune over branden in Algerije

De cartoon, die als antisemitisch wordt beschouwd en door cartoonist Abdellatif Zeraïdi op een blog van Mediapart is gepubliceerd, staat een draak met een keppeltje ​​en een Davidster die vanuit Marokko vuur spuwt richting Algerije, meldt Barlamane.

Koning Mohammed VI had eind vorige week hulp aangeboden aan Algerije om de dodelijke branden te bestrijden. Twee Canadair blusvliegtuigen stonden klaar om te vertrekken, maar Algerije weigerde de hulp om politieke redenen.

Lees meer

Branden in Chefchaouen "volledig onder controle"

De branden die vijf dagen lang woedden in het bos "Soukna" bij Chefchaouen, zijn "volledig onder controle". In totaal ging 1100 hectare bos op in rook.

Algerije: "Rabat en Tel Aviv verantwoordelijk voor branden"

Algerije blijft Marokko en Israël verantwoordelijk houden voor de dodelijke branden die het noorden van het land hebben verwoest en ruim 90 levens hebben opgeëist.

"Algerije is jaloers op Marokko"

In de marge van de presentatie van de kandidaten voor de parlements- en gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Khouribga, heeft Abdellatif Ouahbi, secretaris-generaal van de...

Koning Mohammed VI spreekt Tebboune over branden in Algerije

Koning Mohammed VI heeft als gevolg van de verwoestende branden die het noorden van Algerije teisteren, zijn steun betuigd aan de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune.

Branden in palmentuinen Errachidia en Tanger

Meerdere branden werden zondag in de palmentuinen van Ksar Jdid en Aoufous in de provincie Errachidia gemeld. Ook in Tanger werden nieuwe branden gesignaleerd.

Laatste nieuws

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team