10 februari 2012 - 14:00 - Marokko
De Libische ambassade in Rabat, is vorige week volledig omcirkeld door de veiligheidsdiensten, ontmijners en deskundigen, na de ontdekking van een grote hoeveelheid explosieven en wapens.
In totaal werden zeven kilo TNT, vier geweren, meerdere machinegeweren, munitie, ontstekers en mobiele telefoons klaar om op afstand bommen te doen ontploffen, uit het gebouw ontruimd.
Deze wapens, die Marokko zijn binnengekomen via diplomatiek valies, zijn zonder specifieke doel in het land geïntroduceerd door het regime van Muammar Kadhafi tussen 2004 en 2007. Mogelijk zou een gedeelte van de wapens een paar maanden voor de val van Muammar Gaddafi in Marokko zijn ingevoerd.
De Ambassade van Libië in Rabat waar de wapens en explosieven zijn gevonden, ligt dicht bij de koninklijke residentie op de Dar Salam weg.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs