31 augustus 2011 - 15:00 - Wereld
De Moslimexecutieve van België (EMB), sinds januari gedepriveerd van de steun die hem wordt verleend door de staat, heeft moeilijkheden om zijn taken te vervullen. De instelling beschikt niet eens over de technische capaciteit om aan moskeeën, gevangenissen en verenigingen de juiste datum te communiceren van het Suikerfeest.
De EMB heeft onder meer geen website, fax of telefoon meer en kan sinds enkele maanden de huur en elektriciteit niet meer betalen voor haar lokalen.
De organisatie, officieel erkend door de Belgische regering, wordt geconfronteerd met "echte problemen van organisatie en management", zegt vice-voorzitter van de EMB, Isabelle Praile, aan het Belgische dagblad "Le Soir".
Het begin van het schooljaar levert ook problemen op aangezien de EMB samen met de gemeenten en scholen verantwoordelijk is voor het beheer en de toewijzing van de docenten, daar in België religie lessen verplicht zijn gedurende twee uur per week in alle scholen.
Het budget toegestaan door de staat aan de EMB, namelijk 450.000 euro in 2010, wordt nochtans niet in twijfel getrokken. Een koninklijk besluit zou spoedig worden ondertekend en subsidies ter beschikking gesteld.
De EMB die zegt een bolwerk te zijn tegen de islam ingevoerd door sommige ambassades, waaronder die van "Marokko en Turkije", belooft een bredere vertegenwoordiging van deze religie in de uitvoerende macht van de EMB.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen