10 november 2011 - 16:00 - Wereld
Op de 300 moskeeën dat België telt, werden 75 officieel erkend in vier jaar tijd, waarvan zeven in Vlaanderen in oktober, waardoor het aantal officieel erkende moskeeën van 24 is in de regio.
In totaal hebben 24 moskeeën recht op subsidies van de Belgische Staat in Vlaanderen, 8 in Brussel en 43 in Wallonië, eerste regio van België dat moskeeën erkende in juni 2007.
Isabelle Praille, vice-voorzitster van de Moslimexecutieve van België (EMB), vertelde Belga dat de toename van het aantal erkende moskeeën "een duidelijke en positieve stap is", maar betreurt het dat deze ontwikkeling "niet volgt op politieke plan". Zij wijst ook op het gebrek aan transparantie bij de selectie van moskeeën en wat de weigering van erkenning motiveert.
In België, waar de erkenning van moskeeën "de organisatie van moslims in de Belgische culturele ruimte" mogelijk maakt, alsook een aantal financiële voordelen met zich meebrengt zoals de gedeeltelijke ondersteuning van de kosten, zien vele moskeeën het belang niet om erkend te worden.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit