3 april 2018 - 14:40 - Marokko
Marokko en België gaan beter samenwerken in de strijd tegen drugshandel. Beide landen gaan een overeenkomst ondertekenen waardoor België gemakkelijker beslag zal kunnen leggen op drugsgeld in Marokko.
Volgens Het Nieuwsblad zal vandaag in Marrakech een overeenkomst worden getekend tussen de Belgische minister Koen Geens van Justitie en zijn Marokkaanse ambtsgenoot Mohamed Aujar.
Beslag leggen op drugsgeld kon tot nu toe voor België enkel wanneer er sprake was van terrorisme of corruptie. Volgens het blad weigerde Marokko sinds 2013 in 106 drugs- en witwasdossiers mee te werken.
De opbrengsten van de in beslag genomen geld en/of goederen uit drugshandel zullen tussen de twee landen worden verdeeld.
Algerije beschuldigt Marokko van destabilisatie
Marokkaanse vlogster Nada Hassi op straat aangevallen (video)
Duitsland reageert op besluit van Marokko
Israël gaat stembureau openen in Marokko
Indrukwekkende beelden overstromingen in Tetouan (video)
Coronacrisis leidt tot uitstel officiële bezoeken tussen Marokko en Israël
Geweld grijpt sociale media in Marokko
Ziet Mustapha Ramid af van zijn ontslag?
Gewapend conflict tussen Marokko en Algerije in zicht?
Minister Mustapha Ramid opnieuw geopereerd
Marokko laat uitzonderlijke vluchten naar Turkije toe
Marokko: goedkeuring cannabiswet uitgesteld
Marokko: minister Mustapha Ramid neemt ontslag
Marokko: grenssluiting in zicht door nieuwe coronavarianten