15 januari 2022 - 18:20 - Economie
De automarkt in Marokko is met 12,64% gegroeid tot 131.637 verkochte eenheden in september 2021, met een voorkeur voor Duitse luxewagens.
De automobielsector werd in het eerste jaar van de coronacrisis zwaar getroffen. Daardoor daalde de verkoop met 19,7%. Volgens statistieken gepresenteerd door de Vereniging van auto-importeurs in Marokko (AIVAM), kon de automarkt dit in 2021 weer goedmaken door een zeer goede prestatie neer te zetten.
Lees ook: Marokko: dit zijn de best verkochte auto’s in 2021
Volgens de cijfers van AIVAM hebben ook de fabrikanten van luxeauto’s hun verkoopcijfers zien stijgen. De Duitse autofabrikant Audi had op eind september van vorig jaar 2869 eenheden verkocht, met een marktaandeel van 2,48%, vóór BMW (2457 voertuigen, 2,13% aandeel) en Mercedes (1890 eenheden, 1,63% aandeel). De verkoop van het Duitse merk Porsche steeg met 102,7% tot 225 voertuigen, terwijl de verkoop van Jaguar met 46,22% daalde tot 121 eenheden.
Lees ook: Eigenaren luxe auto’s extra belast in Marokko
Alleen al in september bedroeg het aantal nieuwe registraties 13.255 eenheden, een stijging van 3,17% ten opzichte van dezelfde maand in 2019. De verkoop van auto’s per segment steeg met 1,92% tot 11.323 eenheden voor personenauto’s en met 11,23% tot 1932 eenheden voor lichte bedrijfsvoertuigen.
Verstopt pareltje: Boujibar park in Al Hoceima
Zeldzaam fenomeen op strand Chefchaouen
Prijzen dalen in Marokko, maar niet overal
Marokko maakt einde aan monopolie Spaanse groep
VS trekt visa Marokkaanse studenten in
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis
Prijzen dalen in Marokko, maar niet overal
Marokko maakt einde aan monopolie Spaanse groep
Braziliaan domineert supermarkten in Marokko
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag