14 maart 2015 - 14:32 - Wereld
Youssoufou Bamba, ambassadeur van Ivoorkust bij de Verenigde Naties, is begin maart door President Alassane Ouattara ontslagen na omstreden uitspraken over de Sahara-kwestie.
Jeune Afrique meldt dat de ambassadeur tijdens een bijeenkomst van de VN-Commissie voor dekolonisatie, verklaarde dat de "Westelijke Sahara de laatste kolonie in Afrika" is.
Deze uitspraken stemmen niet overeen met de officiële positie van Ivoorkust in deze kwestie. Bamba werd als gevolg door de Ivoriaanse President ontslagen.
De inmiddels voormalige ambassadeur is van plan om het weekblad te vervolgen en "zijn naam te zuiveren". In een interview met RFI verwerpt Bamba de beschuldigingen. Wat hij zou hebben gezegd is dat "de Westelijke Sahara het enige niet-autonome territorium" is.
15% minder kans op Airbnb-boeking met Marokkaanse naam
Marokkaans leger doodt Mauritaanse smokkelaars
Hakim Ziyech naar PSG? Wat denkt Walid Regragui?
Imane belandt in rivier in Zemst en verdrinkt
Wil Europa Marokko straffen?
Predator Oil and Gas stopt gasboringen in Marokko
15% minder kans op Airbnb-boeking met Marokkaanse naam
Diplomatiek incident in Frankrijk: echtgenoot Marokkaanse vice-consul gearresteerd
De bekentenis van Yassmine, een "onvervalste bedriegster"
Marokkaanse arbeiders werden uitgebuit door Frans netwerk
Door Marokko bestelde F-16 maakt testvlucht
Zorgwekkende verdwijning Sihem in Frankrijk
100.000 euro voor tip die tot vondst van in Marbella ontvoerde Jamal leidt
Spaanse Premier: "Marokko super belangrijk voor Spanje en Europa"