15 juni 2019 - 11:00 - Wereld
Alpha Condé, president van Guinee, heeft aan Koning Mohammed VI gevraagd om hem te steunen voor een derde presidentstermijn, een delicate situatie voor Marokko.
Volgens plaatselijke media zou Nasser Bourita, Marokkaanse minister van Buitenlandse zaken, zich al voor een derde ambtstermijn van Alpha Condé hebben uitgesproken. Het staatshoofd is namelijk een belangrijke bondsgenoot van Marokko in West-Afrika.
Officieel heeft Marokko echter nog niet gereageerd en wacht op het besluit van Frankrijk en de Verenigde Staten om zijn officiële standpunt bekend te maken.
Alpha Condé is sinds 2010 president van Guinee. Volgens de Guinese grondwet mag hij zich echter geen derde keer kandidaat stellen voor het presidentschap. Zijn land is in een ernstige politieke crisis verwikkeld sinds het besluit van Condé’s partij om de grondwet te hervormen zodat hij zich in 2020 opnieuw kandidaat kan stellen.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots