13 april 2021 - 16:20 - Wereld
De heropening van de landsgrenzen tussen Marokko en Algerije zal er niet snel zijn. Dat kan afgeleid worden uit de laatste verklaringen van de Algerijnse minister van Communicatie, Ammar Belhimer, met betrekking tot dit onderwerp.
"Het verzoek van Marokkaanse ambtenaren om de grenzen te heropenen is niet genoeg, ze moeten ook nog goede bedoelingen hebben en de nodige maatregelen nemen om de schendingen en misdaden tegen Algerije aan de grenzen te stoppen, met inbegrip van de wapen- en drugshandel," zei hij in een interview met de Arabic Post. In een verklaring over zijn land, zei Ammar Belhimer dat Algerije op grond van "humanitaire overwegingen" vaak geen punt maakt van het "ongepast gedrag" aan zijn landsgrenzen. "Maar op een bepaald moment, als de andere partij volhardt in overtredingen en geen rekening houdt met de betrekkingen van broederschap en nabuurschap, zullen wij verplicht worden om te antwoorden en de nodige maatregelen te nemen om onze rechten te verdedigen en te beschermen", aldus de Algerijnse minister.
Over het Algerijns-Marokkaanse grensgebied van Figuig, in de wilaya Bechar, zei hij dat aangezien de grenzen "worden gebruikt als favoriete uitgangswegen voor smokkel, er maatregelen zijn genomen om een einde te maken aan deze gevaarlijke praktijken die de veiligheid en stabiliteit van Algerije in gevaar brengen". De Algerijnse veiligheidsdiensten hadden een ultimatum gesteld aan de Marokkaanse landbouwers om de dadelpalmplantages in de plaats El Arja, op 18 maart te ontruimen.
"Deze Marokkaanse burgers, die al jarenlang Algerijnse gronden exploiteren zonder enige tegenprestatie, betalen daarentegen wel belastingen aan hun land", aldus de woordvoerder van de Algerijnse regering.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt