15 mei 2013 - 15:00 - Wereld
Algerije gaat 24 nieuwe controleposten plaatsen langs de grenzen met Marokko, om drugshandel en brandstofsmokkel tegen te gaan.
Daho Ould Kablia, de in Marokko geboren Algerijnse minister van Binnenlandse Zaken, kondigde dit aan. De politicus stelde daarbij dat het grensconflict tussen Marokko en Algerije, niet kan worden opgelost als de twee landen niet gaan samenwerken in de strijd tegen smokkel.
De kwestie werd ook lang besproken tijdens een meeting van Marokkaanse minister Saadeddine El Othmani van Buitenlandse Zaken, en Daho Ould Kablia.
Volgens Ould Kablia vormt de smokkel een reëel gevaar voor de Algerijnse economie. Het land werkt actueel aan zwaardere straffen voor smokkelaars en verwacht veel protesten aan de grenzen, waar de belangrijkste bron van inkomsten de brandstofsmokkel is.
De grens tussen Marokko en Algerije is officieel gesloten sinds 1994. Toch steken smokkelaars dagelijks de grens over voor onverschillige politie- en douaneagenten.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots