11 oktober 2011 - 13:00 - Marokko
De directeur van het protocol aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, Abdelouahab Bellouki, zou moeten worden aangewezen als ambassadeur van Marokko in Saoedi-Arabië. De vacature sinds twee jaar open, is van het grootste belang voor het Koninkrijk, nog meer sinds de nieuwe samenwerking tussen Marokko en de landen van de Gulf Cooperation Council (GCC).
Fouad Ali El Himma, oprichter van de Authenticiteit en Moderniteit Partij (PAM), was sterk getipt eerder dit jaar om ambassadeur van Marokko in Saoedi-Arabië te worden, voordat hij zelf een einde aan het gerucht stelde.
Anderzijds doen geruchten de ronde dat Taib Fassi Fihri, de huidige minister van Buitenlandse Zaken, niet de enige potentiële kandidaat is om El Mostapha Sahel, deze week benoemd tot adviseur van het Koninklijk Kabinet, op te volgen in Frankrijk.
Saâd Hassar, staatssecretaris bij de minister van Binnenlandse Zaken, en Mohamed Bousaid, Wali van Souss-Massa-Drâa, zouden eveneens op de shortlist van kandidaten voor de functie van ambassadeur van Marokko in Frankrijk voorkomen.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd