19 juni 2022 - 10:14 - Marokko
Abdellatif Hammouchi, directeur-generaal van de nationale veiligheidsdienst (DGSN) en de inlichtingendienst (DGST), werd tijdens zijn werkbezoek aan de Verenigde Staten ontvangen door verschillende hoge Amerikaanse ambtenaren, waaronder ook Christopher Wray, de grote baas van het Federal Bureau of Investigation (FBI).
Abdellatif Hammouchi had een ontmoeting met FBI-directeur Christopher Wray, Avril Hainse, directeur van de Amerikaanse nationale inlichtingendienst en William Burns, directeur van de Central Intelligence Agency (CIA).
Lees ook: Abdellatif Hammouchi op werkbezoek in de VS
Op de agenda van de ontmoeting stonden uitwisselingen met betrekking tot de verschillende bedreigingen voor de veiligheid en nieuwe gevaren op regionaal en internationaal niveau, alsmede de mechanismen en middelen waarmee de risico’s kunnen worden aangepakt volgens een gemeenschappelijke en collectieve visie, die de internationale veiligheid en vrede kan waarborgen. Er ging ook veel aandacht naar de verschillende uitdagingen en bedreigingen op niveau van veiligheid, die uitgaan van terroristische groeperingen en georganiseerde criminele netwerken in vele regio’s van de wereld, met name in de Sahel, de Sahara, het Midden-Oosten en Europa.
Lees ook: Politiebaas Hammouchi wil "vriendelijkere" agenten
Het werkbezoek van de Marokkaanse veiligheidsbaas past in het kader van de versterking van de veiligheidssamenwerking tussen Marokko en de Verenigde Staten. Het was ook een gelegenheid om deskundigheden en ervaringen uit te wisselen en informatie te delen over de bestrijding van terroristische organisaties en de georganiseerde misdaad.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget