21 december 2023 - 19:00 - Marokko
Het lichaam van Abdelali Mchiouer, doodgeschoten door de Algerijnse kustwacht, is deze donderdag naar Marokko gerepatrieerd, bijna vier maanden na het tragisch incident nabij Saïdia.
De repatriëring vond plaats via de grenspost Zouj Bghal. Bij aankomst werd een plechtige ontvangst georganiseerd door de nabestaanden van Abdelali Mchiouer, in aanwezigheid van de Koninklijke Gendarmerie en de hulptroepen, meldt Hespress.
Lees ook: Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven
Het incident dateert van eind augustus, toen vier jongeren tijdens een jetski-uitstapje vanuit Saïdia per ongeluk in Algerijnse territoriale wateren terechtkwamen. Deze tragische fout kostte niet alleen het leven aan twee van hen, maar trok ook de internationale persaandacht. De Algerijnse autoriteiten worden ervan beschuldigd de zaak te hebben willen politiseren.
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt