24 juni 2025 - 23:50 - Marokkanen in het buitenland
Dure vliegtickets veroorzaken onrust onder Marokkanen in Europa die deze zomer naar hun thuisland willen reizen. De prijzen voor vluchten naar Marokko zijn flink gestegen, ondanks eerdere beloften van de overheid.
De kwestie werd aangekaart door parlementslid Fatima Kachouti bij Abdessamad Kayouh, de minister van Transport en Logistiek. Tijdens een zitting van de Kamer van Volksvertegenwoordigers wees Kachouti erop dat de regering haar beloftes niet nakomt. Eerder dit jaar had regeringsleider Aziz Akhannouch nog aangekondigd dat vliegtickets voor de zomer tussen de 300 en 600 dirham zouden kosten. De realiteit is echter heel anders, klaagde Kachouti, en de hoge prijzen zullen volgens haar veel Marokkanen uit de diaspora ervan weerhouden om het koninkrijk deze zomer te bezoeken.
Lees ook: Noodkreet Marokkaanse diaspora: "Reis naar Marokko is te duur geworden"
De minister reageerde door te stellen dat vroeg boeken de beste manier is om betaalbare tickets te bemachtigen tijdens het zomerseizoen. Hij benadrukte dat de overheid de prijzen niet kan vaststellen vanwege de geliberaliseerde markt. Sinds 2006 zijn luchtvaartmaatschappijen in Marokko onderworpen aan de wet van vraag en aanbod.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora