14 augustus 2017 , 20:10 - Fouad Badel - Sport
Marokko heeft zich afgelopen vrijdag officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK-2026. Het koninkrijk wordt door de Afrikaanse voetbalbond gesteund.
In een verklaring op zijn website schrijft de Afrikaanse voetbalbond het volgende:
"Na de officiële indiening van de kandidatuur van het Koninkrijk Marokko voor de organisatie van het FIFA WK-voetbal 2026, neemt de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, Dhr Ahmad, akte van deze beslissing en doet een beroep op alle Afrikaanse verenigingen om samen te werken om een sterke en brede steun aan deze kandidatuur te geven."
Ahmad Ahmad stelt bereid te zijn om een “bijeenkomst van de krachten van het Afrikaanse voetbal te organiseren” om de “wereldgemeenschap van de organisatorische capaciteiten” van Marokko te overtuigen. Hij zou reeds de steun hebben gekregen van zes zonale vakbonden.
Het is de vijfde keer dat Marokko zich kandidaat stelt om een wereldkampioenschap voetbal te organiseren. De kandidatuur van het koninkrijk werden in 1994, 1998, 2006 en 2010 geweigerd.
Nederlands kabinet bespreekt drama in Marokko, paraat om te helpen
Transavia gaat tussen Rotterdam en Oujda vliegen
Hoe Edouard Mendy de penalty van Brahim Diaz ontregelde
12-1! Marokko verpulvert Schotland
Marokko waarschuwt voor mega-golven dit weekend
Hoe Brusselse overvaller Mounir Iben Lakhal nieuw leven begon in Tanger
Hoe Edouard Mendy de penalty van Brahim Diaz ontregelde
12-1! Marokko verpulvert Schotland
Engelse profvoetballer in de val gelokt door Saoedische nep-sjeik in Marokko
Algerije krijgt zware sancties na kwartfinale Afrika Cup
Marokko verovert plek tussen grote golfnaties
Achraf Hakimi verbreekt stilte na finale van Afrika Cup
Nora Fatehi snoeihard voor Senegal na chaos in finale
Sofyan Amrabat in Nederland geopereerd