1 oktober 2017 - 14:00 - Economie
Het Marokkaanse ministerie van Infrastructuur, Vervoer en Water heeft een nieuwe investering van 200 miljoen dirham aangekondigd voor de ontwikkeling van het wegennetwerk in Al Hoceima.
Minister Abdelkader Amara verklaarde vrijdag tijdens een bezoek aan Al Hoceima dat de projecten bedoeld zijn om de verkeersveiligheid te verbeteren en de economie in de regio een boost te geven.
Volgens de bewindsman zijn onder meer de uitbreiding en versterking van de nationale weg N8 tussen Targuist en Bni Boufrah op een afstand van 24 km voor 105 miljoen dirham en de bouw van drie bruggen op de provinciale weg N5205 tussen Targuist en het strand van Cala Iris voor 16 miljoen dirham gepland.
De N8 zal zeven meter breed worden plus twee meter berm. De werken zullen 24 maanden duren waarna de weg aan de internationale normen zal voldoen. Het project wordt door het ministerie van Infrastructuur, Vervoer en Water, de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima en het Agentschap voor de ontwikkeling van het Noorden APDN gefinancierd.
Op de provinciale weg N5205 zullen drie oude bruggen die niet meer aan de huidige eisen voldoen worden vervangen door drie nieuwe structuren waarvan de bouw reeds begonnen is. De werken zullen 14 maanden in beslag nemen.
Andere projecten staan gepland waaronder de uitbreiding en versterking van een tweede deel van de nationale weg N8 op een afstand van 8 km voor 28 miljoen dirham en de bouw van vier andere bruggen op de N5205 voor 50 miljoen dirham.
Alle projecten zijn onderdeel van het ontwikkelingsprogramma “Al Hoceima, Manarat Al Moutawassit”.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!