24 april 2025 - 11:20 - Wereld
De Verenigde Staten roepen hun burgers die naar Marokko willen reizen op tot verhoogde waakzaamheid. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Marokko ingeschaald op niveau 2, wat betekent dat reizigers wordt aangeraden extra voorzichtig te zijn.
De belangrijkste reden voor deze waarschuwing is de aanhoudende dreiging van terrorisme. "Terreurgroepen blijven mogelijke aanslagen in Marokko voorbereiden. Terroristen kunnen aanvallen met weinig of geen waarschuwing, gericht op toeristische locaties, transportknooppunten, markten/winkelcentra en lokale overheidsfaciliteiten," zo staat te lezen in het reisadvies voor Marokko dat is gepubliceerd op de website van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Lees ook: Canada waarschuwt burgers die Marokko bezoeken
Washington adviseert Amerikanen die naar Marokko reizen om de landeninformatiepagina te raadplegen voor aanvullende details. Concreet wordt aangeraden om waakzaam te blijven op toeristische plekken en demonstraties en grote menigtes te vermijden. Ook wordt geadviseerd zich te registreren via het Smart Traveler Enrollment Program (STEP). Dit programma stelt de Amerikaanse ambassade in staat om burgers te bereiken met veiligheidsberichten en vergemakkelijkt het lokaliseren van personen in geval van nood.
Verder worden reizigers aangespoord om het veiligheidsrapport voor Marokko te bekijken en de webpagina van de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) te bezoeken voor de laatste gezondheidsinformatie met betrekking tot hun reis en terugkeer naar de Verenigde Staten.
Lees ook: Nederland: waarschuwing voor reizen naar Marokko
Het advies omvat ook praktische voorbereidingen. Amerikanen wordt aangeraden een noodplan op te stellen, de checklist voor reizigers te raadplegen en, cruciaal, een reisverzekering af te sluiten vóór vertrek. Daarbij wordt benadrukt dat men specifiek navraag moet doen bij de verzekeraar over de dekking voor evacuatiehulp, medische kosten en annulering van de reis.
Sofyan Amrabat gespot in Marrakech
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens
Israëlische onderzoekers ongewenst in Marokko
Smara getroffen door Polisario-projectielen
Geliefde Marokkaanse presentatrice Kaoutar Boudarraja overleden
Luxehotel kaapt openbaar plein in Tanger
Luchthaven Istanboel wordt cruciale hub voor Marokko-reizen
Marokkaan offert zijn leven om vriend te redden in Canada
België stuurt gevangenen naar Marokko
Marokkaanse veroorzaakt rel met TikTok-video in Spanje
Reizen in Europa: nieuwe regels raken ook Marokkanen
Turkije wil meedoen aan WK-projecten in Marokko
Italiaanse maffia-ondernemer is bezittingen in Marokko kwijt
Neef Ridouan Taghi op weg naar Marokko opgepakt