28 juni 2025 - 16:20 - Wereld
In een Canadees nationaal park heeft de 33-jarige Marokkaanse ingenieur Hamza Benhilal zijn leven opgeofferd. Hij redde hiermee zijn 28-jarige Egyptische vriend en huisgenoot, Khaled El Gamal, van een fatale aardverschuiving.
El Gamal zal de noodlottige wandeling in het Nationaal Park Banff nooit vergeten. Afgelopen donderdagmiddag werden de twee vrienden verrast door hevige regenval tijdens hun tocht op het wandelpad van de Bow Glacier Falls. "Het leek op een onweersbui", vertelde El Gamal vanuit zijn ziekenhuisbed aan de National Post. Toen de aardverschuiving op hen afkwam, schreeuwde Benhilal, die voor hem liep, heldhaftig naar zijn vriend dat hij moest vluchten. Hij wist dat het voor hemzelf te laat was.
Lees ook: Indrukwekkend! Nabil redt koppel van ontvoerders in Parijs (video)
El Gamal volgde het advies van zijn vriend op en rende weg van een grote rots, die Benhilal dodelijk trof. De Egyptenaar werd vervolgens geraakt door een steen, waardoor hij viel. Terwijl hij neerstortte, zag hij Benhilal voor het laatst voordat deze verdween in een wolk van stof en puin. "Hij heeft me gered door te schreeuwen", zei El Gamal. "Ik bleef verstijfd staan als een hert dat in de koplampen van een auto is gevangen." Toen de chaos voorbij was, vond hij voorzichtig de kracht om uit het puin te kruipen. "Ik was doorweekt van bloed en had moeite me te oriënteren", verklaarde hij. "Het was de meest intense pijn die ik ooit heb gevoeld."
Lees ook: Marokkaanse tiener sterft als held in Italië
Eenmaal veilig, gaf El Gamal aan de mensen die hem hielpen door dat zijn vriend vermist was. De volgende dag, vrijdag, doorzochten reddingsteams het pad. Ze vonden Benhilal en het lichaam van een andere persoon, de 70-jarige gepensioneerde lerares Jutta Hinrichs. Volgens de autoriteiten zijn Benhilal en Hinrichs de enige dodelijke slachtoffers van dit noodlottige incident. "We geloven dat iedereen is geïdentificeerd en verantwoord", verklaarde korporaal Gina Slaney van de RCMP aan de Daily Mail.
Marokkaanse horeca wil ’s nachts open blijven
Luchthaven Istanboel wordt cruciale hub voor Marokko-reizen
Achraf Hakimi krijgt uniek cadeau van FIFA
Marokkaan offert zijn leven om vriend te redden in Canada
Marokko heeft beste foodbestemmingen ter wereld
Noord-Marokko maakt einde aan chaos op stranden
Luchthaven Istanboel wordt cruciale hub voor Marokko-reizen
Marokkaan offert zijn leven om vriend te redden in Canada
België stuurt gevangenen naar Marokko
Marokkaanse veroorzaakt rel met TikTok-video in Spanje
Reizen in Europa: nieuwe regels raken ook Marokkanen
Turkije wil meedoen aan WK-projecten in Marokko
Italiaanse maffia-ondernemer is bezittingen in Marokko kwijt
Neef Ridouan Taghi op weg naar Marokko opgepakt