Zoeken

Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko

12 juli 2025 - 14:00 - Marokko

©

De visprijzen op diverse Marokkaanse markten zijn in de afgelopen dagen flink gestegen, wat tot grote onvrede heeft geleid bij de consumenten.

Nu het zomerseizoen de vraag doet toenemen, zijn de prijzen van verschillende vissoorten, waaronder garnalen en inktvis, omhooggeschoten. Een kilo kan nu tot 60 dirham kosten. Ook wijting, tong en zeepaling zijn duurder geworden.

Lees ook: Sardinetekort in Britse Supermarkten door Marokko

Opvallend is dat sardines, een vis die erg populair is bij huishoudens met een beperkter budget, nauwelijks nog verkrijgbaar zijn op de markten.

Lees ook: Sardines voor 5 dirham: visboer stunt in Marrakesh

Deze prijsstijging heeft geleid tot veel reacties op sociale media, waarbij internetgebruikers de autoriteiten oproepen om in te grijpen, de prijzen te reguleren en de controles op de vismarkten te verscherpen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team