Overheid Marokko kwaad om reportage over clandestiene abortussen
Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid heeft strenge sancties opgelegd na de uitzending van een programma over clandestiene abortus in Marokko.
25 februari 2015 - 23:31 - Marokko
In Marokko zijn kinderhuwelijken sinds 2004 verboden. Toch trouwen jaarlijks tientallen minderjarige meisjes met de goedkeuring van de rechter. Vooral in landelijke gebieden is de situatie verontrustend. Meisjes van 12 of 13 jaar worden er nog steeds uitgehuwelijkt, soms aan veel oudere mannen. Reportage France 24.
Lees meer
Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid heeft strenge sancties opgelegd na de uitzending van een programma over clandestiene abortus in Marokko.
De rechtbank in Agadir heeft een leraar tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens seksueel misbruik van minderjarige meisjes.
De politie in Larache heeft vorige week drie zusjes van 18 maanden tot 7 jaar ontdekt die door hun ouders waren achtergelaten en al maanden alleen woonden.
De politie in Tanger heeft twee jonge mannen gearresteerd die ervan worden verdacht drie schoolmeisjes te hebben gedrogeerd met de ’partydrug’ GHB en seksueel misbruikt.
Kinderhuwelijken nemen toe in Marokko. Het is de overheid nog steeds niet gelukt om daar verandering in te krijgen, aldus minister Mustapha Ramid van Justitie.