10 juli 2021 - 17:40 - Marokko
In Casablanca zijn twee olijfoliehandelaren gearresteerd die frauduleuze olijfolie verkochten voor de onwaarschijnlijke prijs van één dirham per fles. De gerechtelijke politie is een onderzoek gestart waaruit onder andere moet blijken of de verkochte olie schadelijk is voor de gezondheid.
De Nationale Veiligheidsdienst DGSN heeft laten weten de handel in olijfolie van dubieuze kwaliteit op het spoor te zijn gekomen dankzij berichten die via sociale media werden verspreid. Nu de twee handelaren zijn gearresteerd moet uit verder onderzoek blijken wat de herkomst is van de olie die voor de zeer lage prijs van één dirham per fles werd verkocht.
Lees ook: Marokko: 18 ton Algerijnse dadels in beslag genomen
Na de arrestatie heeft de politie een inval gedaan bij een magazijn van de olijfoliehandelaren. Hier werden 2200 kleine flesjes gevonden met daarin de olijfolie die ongeschikt zou zijn voor consumptie. Ook is gebleken dat de arrestanten niet beschikten over een vergunning van de Marokkaanse Warenautoriteit (ONSSA) om de olie te mogen verkopen.
In een persbericht meldt de DGSN dat de inhoud van de flesjes wordt geanalyseerd om vast te stellen of de olie schadelijk is voor de gezondheid.
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko