Marokko importeerde tussen januari en juli voor 4,069 miljard dollar uit de Verenigde Staten. Amerikaanse kopers namen in dezelfde periode voor 1,236 miljard dollar aan Marokkaanse goederen af, blijkt uit de nieuwste cijfers van het U.S. Census Bureau.
Op Bladna.nl : VS verkopen vijf keer meer aan Marokko dan aan Algerije
Het Marokkaanse tekort op de goederenhandel met de Verenigde Staten kwam daarmee in zeven maanden uit op 2,833 miljard dollar.
De Amerikaanse verkoop aan Marokko groeide bovendien veel sneller. De export van de VS naar het koninkrijk steeg met ongeveer 25,2% tegenover dezelfde maanden van 2025. De Marokkaanse verkoop aan de Amerikaanse markt nam met ongeveer 14,2% toe.
Alles samen werd voor ongeveer 5,3 miljard dollar aan goederen tussen beide landen verhandeld. Dat is circa 22,5% meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Twintig jaar vrijhandel veranderde het tekort niet
De handelsrelatie is opvallend omdat Marokko en de Verenigde Staten al twintig jaar een vrijhandelsakkoord hebben. De overeenkomst trad op 1 januari 2006 in werking. Marokko schafte toen onmiddellijk de invoerrechten af op 95% van de kwalificerende Amerikaanse industriële en consumptiegoederen. Voor het grootste deel van de overige producten verdwenen de tarieven vervolgens geleidelijk.
Het akkoord stimuleerde de totale handel sterk, maar garandeerde geen evenwicht. Ook over heel 2025 was het verschil groot. De Verenigde Staten verkochten toen voor ongeveer 5,5 miljard dollar aan goederen aan Marokko en kochten voor ongeveer 1,9 miljard dollar terug.
Het Amerikaanse goederenoverschot bedroeg vorig jaar daardoor ongeveer 3,7 miljard dollar. In diensten is de verhouding veel evenwichtiger : volgens de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger USTR bedroeg de totale dienstenhandel in 2025 ongeveer 2,2 miljard dollar en het Amerikaanse overschot slechts 119 miljoen dollar.
Belangrijke Amerikaanse exportsectoren naar Marokko zijn onder meer luchtvaart, machines, informatietechnologie, bouwmaterieel, chemische producten en landbouwgoederen.
Op Bladna.nl : Marokko afhankelijk van Verenigde Staten voor voeden eigen vee
De eerste zeven maanden van 2026 bevestigen daarmee vooral een al bestaande structuur : Marokko verkoopt ieder jaar meer aan de Verenigde Staten, maar zijn aankopen van Amerikaanse goederen groeien nog sneller en blijven een veelvoud van de export in de andere richting.