3 augustus 2025 - 20:30 - Marokko
Reizigers die terugkeren uit Marokko met een koffer vol souvenirs, lopen een onverwacht risico. Wat in de levendige souks een onschuldige aankoop lijkt, kan aan de grens tot grote problemen leiden. Velen realiseren zich niet dat hun nieuwe spullen in hun thuisland streng verboden zijn, met alle gevolgen van dien.
Veel vakantiegangers die landden op luchthaven Toulouse-Blagnac ontdekten tot hun schrik dat ze verboden namaakartikelen hadden meegenomen. Zo vertelt Sarah aan La Dépêche: "Ik wist niet dat het verboden was." Haar vriendin, die net als zij voor het eerst in Marokko was, vult aan: "We kochten wat parfum, kleding en zelfs een tas. Het voelde zo normaal om daar imitaties te kopen, ik heb er echt geen moment bij stilgestaan."
Lees ook: Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
De onwetendheid is wijdverspreid. Léa (27) is verbijsterd: "Dat kan me de prijs van een echt paar schoenen kosten, plus een boete? Dat is best veel." Haar partner, met een namaak ’Guchi’-pet op zijn hoofd, is opgelucht dat ze niet zijn gecontroleerd. "Ik dacht niet dat het zo erg was," zegt hij. Élodie, moeder van twee, deelt de verwarring. "We kochten voetbalshirts voor de kinderen. Daar lijkt het toegestaan. We zijn niet goed geïnformeerd," klaagt ze.
Lees ook: Drie jaar cel voor bizarre diefstal Gucci-petten in Tanger
Marrakech staat bekend om zijn overvloed aan namaakproducten, wat de verleiding groot maakt. Lola (32) erkent: "Het is gewoon te verleidelijk." Ze legt uit dat de talloze neppe winkeltjes vlak naast de authentieke zaken staan, waardoor het onderscheid lastig te maken is. Aziz (56) pleit voor een andere aanpak. Hij mijdt de risico’s en koopt liever iets "handgemaakt, iets met een verhaal." Volgens hem zijn de risico’s te groot en is het de moeite niet waard.
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko