4 december 2021 - 12:30 - Marokko
Het Hof van Beroep van Settat heeft woensdag besloten een van vijf professoren die betrokken zijn bij een zaak van seksuele intimidatie op de Hassan I-universiteit, te arresteren en in staat van beschuldiging te stellen. De andere vier beschuldigden zijn voorlopig vrijgelaten.
Het verhaal dateert van september vorig jaar. Aan de universiteit van Settat, waar een professor in de rechten goede cijfers zou gegeven hebben in ruil voor seksuele betrekkingen met studentes, meldt Telquel, eraan toevoegend dat na een klacht van een studente er nog vier andere professoren werden gearresteerd die als tussenpersoon bij deze zaak zouden hebben gehandeld.
Lees ook: Leraar islam gearresteerd voor seksuele intimidatie in Berkane
Afgelopen woensdag werden de vijf professoren voorgeleid bij de openbare aanklager in de rechtbank van Settat. De rechter besloot één professor economie in hechtenis te nemen, terwijl de andere vier werden aangeklaagd maar voorlopig in vrijheid werden gesteld.
Lees ook: Marokko: schoolleraar opgepakt voor seksueel misbruik leerlingen
Na de zitting diende de decaan van de faculteit rechten en politieke wetenschappen van de Hassan I-universiteit zijn ontslag in. Hij zou sowieso door het ministerie van Hoger Onderwijs worden afgezet, aldus Telquel.
Fenerbahçe Sofyan Amrabat: salaris transfer
VS eist toegang tot Instagram Marokkaanse studenten
Moeder en drie kinderen meegesleurd door golven in Marokko
Ruim 16 uur op wachten op veerboot naar Marokko in Algeciras
Algerijnse boycot Afrika Cup in Marokko: "vergiftigde broodjes" en "aids-injecties"
Staking Algeciras afgewend, opluchting voor Marokkaanse diaspora
Moeder en drie kinderen meegesleurd door golven in Marokko
Onrust in Driouch: duizenden huishoudens kampen met watertekort
Gevangenisdeur even open voor Nasser Zefzafi
Recorddrukte in haven Al Hoceima
Tetouan maakt zich op voor koninklijk evenement
Marokko’s elektriciteitsnet kraakt onder hittegolf
Eerste fase gaspijpleiding Nador-Dakhla van start
Vijf jaar cel voor spionagecamera in Airbnb Marrakech