19 mei 2024 - 10:00 - Marokko
De hashtag "#Trouwmezonderbruidsschat" (#Épouse-moi_sans_dot) die de afgelopen dagen viraal ging op sociale media in Marokko, heeft een storm aan reacties losgemaakt. Terwijl sommigen het idee omarmen, keuren anderen het ten zeerste af.
De discussie, aangewakkerd door een groep vrouwen, wordt vooral gevoerd door jongeren. Meningsverschillen lopen uiteen van het idee dat trouwen zonder bruidsschat kan bijdragen aan het verminderen van het hoge vrijgezellencijfer, tot het standpunt dat de bruidsschat, hoe symbolisch ook, noodzakelijk is voor elk huwelijk.
Lees ook: Halal speed dating voor moslims
"De bruidsschat is een pijler van het huwelijk en mag niet worden verwaarloosd, zelfs niet met wederzijds akkoord. Als het probleem de bruidsschat was, zouden de twee partijen het eens zijn geworden over het laagste bedrag en was het probleem opgelost, maar de reden ligt dieper", schrijft Mohamed, die de nadruk legt op het belang van de bruidsschat.
Anouar daarentegen is van mening dat de bruidsschat niet de oorzaak is van het toenemende aantal vrijgezellen in Marokko. De meeste jongeren "aarzelen om aan een avontuur vol risico’s te beginnen." Trouwen zonder bruidsschat is echter een "mooi idee", merkt een andere gebruiker op.
Lees ook: Marokko: 8 miljoen vrouwen vrijgezel
Over het algemeen zijn de internetgebruikers die hebben gereageerd het erover eens dat er geen oorzakelijk verband is tussen de bruidsschat en het toenemende aantal ongehuwden. Voor velen gaat eerder om een kwestie van moraal en niet om bruidsschat, terwijl anderen een campagne afkeuren die volgens hen gericht is op het "kleineren en devalueren van de vrouw".
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor